Jdeme na to! Vyrážíme v sobotu 13. října

Vždycky jsem věřila, že se s dětmi vydáme na „dalekou cestu“. Jak moc bude daleká a jak dlouho bude trvat, na tom už až tak nezáleželo.

A tak po letech úpěnlivého naléhání na mého muže jsme se nakonec opravdu sbalili. I když s tím balením jsme měli namále. Ráda se zbavuji nepotřebných věcí, nicméně sebou jich pár určitě vlečeme – což vím už teď druhý den po odjezdu. Nevadí. Může za to on. Ukažme si na něj 😊 Tím myslím, našeho peugeotka, neboť člověk s sebou obvykle bere tolik věcí, kolik mu prostor dovolí.

Ano, dokud jsme měli „malého“ Roomstra, tak bych jen těžko do kufru sbalila dětem: sportovní kočár, odrážedlo, dvě koloběžky a BMX kolo.

K čemu nám to na cestách bude, to opravdu nevím. Bohužel jsme s manželem asi někde ve slabé chvilce dětem zmínili, že snad bychom jejich oblíbené dopravní prostředky mohli vzít sebou a když došlo na věc – a my šli s prosíkem za dětmi, že bychom tu spoustu koleček vzhledem k nedostatku prostoru nechali doma, tvrdě jsme narazili. Tak holt nakonec táhneme kolečka sebou, a tašky s oblečením a jídlem jsme naskládali pod nohy. A že toho je 😊

Nevadí, jídla bude postupně ubývat, nějak se tam vejdeme,…. a hlavně že jsme vyjeli. Odjezd jsme minimálně jednou museli odložit, neb „práce je prostě práce„.

Nevíme přesně kam míříme, ale víme, kde jsme už byli. Vzhledem k počtu dětí: 4, ve věku: 1, 4, 6, 9 let je strategie našich přesunů stanovena na 500 až 600 km denně, než se přesuneme do tepla. Záměrně vyrážíme v pět ráno, kdy jsou děti ještě ospalé a jejich schopnost prudit je tak na nižší úrovni. Takhle urazíme 3 hodiny vkuse pak dvě hodiny pauza a zbytek se i dá rozdělit do dvou kratších úseků – jelikož na ubytování stejně můžeme dorazit až po druhé hodině.

Naše cesta tedy vedla nejprve do Poborovic u Klatov (zde) , následoval Offenburg v Německu (zde) a ráno budeme pokračovat dál na jih – směr Francie.

Teď už ale utíkáme spát, jelikož pátá hodina ranní se nezadržitelně blíží 😊

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *