Málaga víkend

Čekal nás první volný víkend. Víkend, kdy jsme se nemuseli nikam přesouvat, nikam stěhovat. Aktuální poloha: Caleta de Veléz. 30minut jízdy do Málagy na mapě doleva, o něco méně do světoznámých jeskyní v Nerji (zde) na mapě doprava.  Přestože si téměř nikdy neděláme plány typu “to musíme vidět, tam musíme zajet”, tentokráte jsme se s manželem chtěli do těchto jeskyní podívat, jelikož jsme blízko, a nevíme, “kam nás vítr zavane” příští týden. Hoši o jeskyních moc slyšet nechtěli. Jednou jsem se totiž zmínila o skateparku v Málaze, a tak si začali prosazovat svou.

Když jsem si do googlu zadala, co dělat s dětmi v Málaze házelo mi to věci typu: jít na pláž stavět z písku, do parku se proběhnout, vyšlapat na okolní kopce. Na pláži bydlíme celou dobu co jsme ve Španělsku, tak nám to jako nejlépe strávený čas nepřišlo. Když už je ta sobota, parky nás nelákají, a do kopce za sebou táhnout dva chodící a jednoho sice chodícího člena, avšak nespolupracujícího se nám zrovna nechce (pouze ten nejstarší chodí dobrovolně a rád). A jelikož jsme klukům mermomoci chtěli udělat radost a zároveň si odpočinout, vyhrál nakonec skatepark (zde).

Náš první placený, ale naprosto suprový.  Parkování v pohodě, hned vedle parku. Vstupné platí jezdící členové, tudíž za naše 3 nejstarší jsme vydali 10,5 Eur na celý den (otevřeno je až do 23 hod). My dospěláci (včetně ročního) jsme měli vstup zdarma. Skatepark je opravdu velký, nevím jestli se nám ještě někdy poštěstí potkat větší. Pro naše tři nadšence nepředstavitelná radost.

Dorazili jsme mezi prvními kolem jedenácté, a za námi se trousili hned další. Jedna rodinka vedle druhé, děti různého věku, náctiletí, stejně staří jako my:-)) i starší. Konal se tu zrovna závod BMX (zdarma, účastník dostal drink), bylo opravdu na co koukat.

 

 

Hoši jezdili, miminko spinkalo v kočárku, rodiče klábosili. Spokojenost. Kolem 16 hod jsme je už museli hnát dál, neb 4leťák měl slíbené mořské akvárium (zde)  a už nějakou dobu nervózně přešlapoval (a to kdyby se nekonalo, tak by nám to pěkně osladil). Starší utřeli slzu, protože se jim nikam nechtělo a rozloučili se s tímto magickým místem s přáním “brzy na shledanou“.

K akváriu SEA LIFE jsme to měli další půl hoďku autem, chvilku jsme nemohli zaparkovat, protože jsme trošku delší, a tak jsme skončili na placeném. Myšlenky, že se rozdělíme, a dovnitř půjde jen jeden dospělý, abychom ušetřili nás už přešly. Tahle akce byla pro všechny děti, a představa, že by uvnitř skončil jeden rodič sám na 4 kousky, nás ani jednoho nelákala. Neušetřili jsme tedy na rozpočtu, ale na nervech určitě. Ovšem když paní u kasy nahlásila 71 Eur, šel manžel do kolen, a výraz v očích říkal své. (asi ho tam fakt příště pošlu s posádkou a půjdu vedle na pláž).

Pro prohlídce jsme si na tu pláž po schodech sešli společně 🙂 i s pizzou.

  

V neděli jsme ráno šli do auta s tím, že jedeme do Nerji na jeskyně. Pro velký nezájem ze stany potomstva o tento jedinečný přírodní úkaz jsme na první křižovatce otočili auto směrem Málaga a skatepark si zopakovali. Nejstarší má (určitě ne po manželovi) úžásnou schopnost, jakmile slyší kolem sebe anglicky či německy mluvící lidičky, se na ně navázat. A tak jsme se díky němu seznámili s rodinkou, původem z Kalifornie, se třemi dětmi. Ať žije skatepark.

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *